15KPA30A
Mfr.Part #
15KPA30A
Datasheet
15KPA30A
Description
TVS DIODE 30VWM 50.7VC P600
Stock
313
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
297.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
33.51V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
50.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V